Vzpomínka na pana Antonína BajeraPatron všech myslivců svatý Hubert opět zatroubil poslední halali. Povolal tak k sobě, do svých věčně zelených honiteb zasloužilého myslivce, dlouholetého člena našeho klubu, chovatele, rozhodčího, přítele a kamaráda Toníka Bajera z Levínské Olešnice.
    Já jsem se s tímto mimořádným přítelem seznámil ve Vrchovině, kde Toník vybudoval umělou noru pro výcvik norníků včetně liškárny a jako zaměstnanec Interlovu Praha zajistil a spolupodílel se na vybudování obůrky pro chov zvěře černé a dančí.
V té době byl aktivní člen klubu jagdteriéru, kterého byl jako zakládající člen a úspěšný chovatel také rozhodčím z výkonu při norovacích zkouškách. Jeho chovatelská stanice „Z jedlové stráně“ vyprodukovala kvalitní odchovy jagdteriéru a v pozdější době i barvářů. Zamiloval si plemeno bavorských barvářů, i když do jeho chovu patřila i hannoverská fena a pro toto štěně jsme cestovali do severního Polska a bylo nám vybráno od dřívějšího poradce chovu ISHV pana Udo Peterse. 
    Toník Bajer byl nesmírně pracovitý člověk. Vzpomínám když se s manželkou Janou rozhodl přestavět jejich dům ve Vrchovině, kam jsem mu jako svobodný hajný jezdil pomáhat, že jeho pracovní nasazení bylo neuvěřitelné. Dopoledne od brzkého rána pracoval na rekonstrukci domu, odpoledne sušil louku pro zvěř a jezdil s traktorem pro materiál na přístavbu domu a večer ještě stihl s motorovou pilou kácet v lese dřevo na kazatelny, krmelce a palivo do kotle. 
Nikdy však nezapoměl zajistit kvalitní seno pro zimní strádání zvěře, zakoupení krmné řepy, ovsa a kukuřice. V tomto revíru postavil velké množství posedů, mysliveckých kazatelen, žebříků, krmelců a vybudoval několik políček pro přikrmování zvěře.
    Padesát roků dělal funkci mysliveckého hospodáře v honitbě mysliveckého spolku Hubert. Tuto zodpovědnou funkci po něm v současnosti zastává jeho dcerka Alenka a celá jeho rodina provozuje myslivost a pokračují v jeho šlépějích jak v lovu, tak péči o zvěř.
    Celou řadu let nám Toník Bajer prostřednictvím OMS Jičín zajišťoval v tomto revíru Pb barvářů včetně hodnotného občerstvění pro všechny účastníky s případným ubytováním.
    Osud tomu však chtěl, že nás Toník Bajer navždy opustil po dlouholeté těžké a nevyléčitelné nemoci začátkem letošního roku 8.1.2017 v nedožitých 81 letech. Myslivci dobře znají kouzlo splynutí s přírodou a věčným životem, které jim ve chvíli nejhlubšího prožitku u zhasínajícího ohniště říká, že každý plamínek dohoří, aby se jiný vzňal. S Toníkem jsem měl tu čest se za naší oblast č.3 a ČMKCHB rozloučit 14.1.2017 v chrámu Páně Všech svatých v Levínské Olešnici. Budeme na tebe Toníku všichni barvářníci s láskou vzpomínat, ať je ti zem lehká.                                                                                              

                                                                                                                  Milan Pavlík